Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Internet Explorer 6-nál újabb verziója.

Banzuke

Utolsó módosítás 3 év
BandeyBandeyJonokuchi
Beküldve 3 év
Így készül az ős-banzuke. Mosoly Csodálom, hogy nemhogy nagyítója nincs, de még csak nem is szemüveges a gyóji.
Úgy egy hétig tart, mire elkészül vele, utána papírra nyomtatnak másolatokat. Tehát amikor várjuk, hogy kijöjjön az új banzuke, már rég kész van, csak még titok. Mosoly Ezt a nagy táblát pedig kiteszik a szumócsarnok (Kokugikan) mellett levő nagy toronyra.
Nincs hozzáférésed a csatolt fájlok megtekintéséhez
W
WakaebalaJonidan
Beküldve 3 év
Hát ezek nagyon jó képek... Elképesztő aprólékos munka lehet ezt megfesteni kéthavonta... Mint ahogy elképesztő munka gépi segítség nélkül felépíteni a dohyót is! Imádom azt, ahogy a japán kultúra hozzááll ezekhez a feladatokhoz!

Nem vagyok teljesen otthon a témában, de úgy tudom, hogy a japán teázás is egy hasonlóan igényes időtöltés, a lényege nem is a tea elfogyasztása, inkább az elkészítésének tökéletesítése a cél... Vagy ez hülyeség? Vagy ez egy másik topik?

(Nem tudom, még új vagyok ezen a Fórumon... Vigyor )
BandeyBandeyJonokuchi
Beküldve 3 év
Másik topic Vigyor De ott tényleg nem a teaivás a lényeg, inkább az elkészítés, mindenféle spirituális szertartás, közben lehet meditálni, eszméletlen, mennyire aprólékosan kidolgozták ezt (is) a japánok.
Neked van jogod megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Neked nincs jogod témát indítani a fórumon.
Neked nincs jogod hozzászólni ehhez a témához.
Neked nincs jogod szavazást indítani a fórumon.
Neked nincs jogod csatolmányt feltölteni a fórumra.
Neked nincs jogod csatolmányt letölteni a fórumról.

SZUMO.INFO